icons8-color-dropper-64

واحد رنگ ، شست و شو

خط رنگ پودری الکترواستاتیک اتوماتیک، مجهز به روبات ها و کنترلرهای دیجیتالی است. با این سیستم، ضخامت رنگ در تمام سطوح قطعات یکسان می شود. سپس به طور پیوسته، قطعات مربوطه وارد کوره های با دمای یکنواخت شده و در زمان و حرارت تنظیم شده رنگ پودری به عمل می آید. خط شستشوی تمام اتوماتیک مجهز با سیستم پاشش، با عملیات شیمیایی چند مرحله ای، سطح قطعات فلزی چراغ ها را برای رنگ آماده می کند. این عملیات ضمن نظافت و چربی گیری و حفاظت قطعات در برابر خوردگی و چسبندگی رنگ را به حداکثر می رساند.

icons8-gear-100

واحد مونتاژ

واحد مونتاژ با بهره گیری از خطوط متعدد و تجهیزات مدرن، انواع چراغ ها را مونتاژ می کند. نظارت پیوسته پرسنل کنترل کیفیت بر تمام مراحل تولید از جمله مونتاژ در به حداقل رساندن میزان بروز خطا و اشتباه نقش اساسی دارد.

icons8-metalworking-64

واحد فلزکاری

واحد فلزکاری شامل دستگاه های برشکاری، جوش، رولفرمینگ، دستگاه های پرس هیدرولیک متعدد با ظرفیت های مختلف است. ظرفیت پرس های فکی از ۵ تا ۵۰ تن، ظرفیت پرس های دروازه ای از ۱۰۰ تا ۲۵۰ تن و ظرفیت پرس های بِرِک از ۶۰ تا ۱۰۰ تن متغیر است که از آن ها برای شکل دهی کلیه قطعات ورق آهن، آلومینیوم و…. استفاده می شود.

icons8-design-100

واحد طراحی

واحد طراحی با پیشرفته ترین نرم افزارهای ترسیمی و تحلیلی و با بکارگیری استانداردهای مربوط به تجهیزات روشنایی و نیز با بهره گیری از دانش طراحی و نقشه کشی صنعتی، می کوشد تا برای دادن پاسخ مناسب به نیازهای متنوع و روز افزون مشتریان، تنوع محصولات را همگام با تکنولوژی مدرن روشنایی افزایش دهد. علاوه بر این، طراحی کلیه امکانات و تجهیزات ساخت اعم از ماشین آلات، ابزار و انواع قالب های برش، خم و کشش فلزات، تزریق پلاستیک، ریخته گری تحت فشار، اکستروژن آلومینیوم، پلاستیک و لاستیک، شیشه و… نیز بر عهده این واحد است.

icons8-mold-64

واحد قالبسازی

واحد قالبسازی بر اساس نقشه های دریافتی از واحد طراحی و با بهره گیری از پیشرفته ترین تجهیزات ساخت (ماشین افزارهای فرز، وایرکات و سنتر CNC، تراش ها، فرزها، اسپارک های NC، سنگ مغناطیسی و دریل رادیال) به ساخت انواع ماشین آلات، ابزار و کلیه قالب های ذکر شده اقدام می کند تا پس از ساخت در بخش های مختلف دایکست، تزریق پلاستیک، فلزکاری مورد بهره برداری قرار گیرد.

icons8-fiat-500-100

واحد حمل و نقل

واحد حمل و نقل در راستای تحقق رسالت سازمانی خود که همانا برقراری زنجیره دریافت، راه اندازی و ادامه کارکرد صحیح آن است، می کوشد تا با بهره گیری از پرسنل آموزش دیده و انواع تجهیزات مدرن و نیز نرم افزارهای کاربردی و دانش روز و بر اساس استانداردهای پیشرفته روز، بر روی منابع لجستیکی، جابجایی ، نگهداری و انبار ، حمل و نقل ، بسته بندی و ارسال کالاها برنامه ریزی کرده، ارائه خدمات نماید.

icons8-laboratory-96

واحد آزمایشگاه فنی

شرکت صنایع روشنایی مه سازان در راستای انطباق محصولات خود با استانداردهای جهانی و همچنین تضمین کیفیت و کارایی این محصولات ، آزمایشگاه خود را با تجهیزات مدرن و پیشرفته مجهز نموده است. در این واحد آزمون های اپتیکی ، مکانیکی و الکتریکی روی چراغ انجام می گردد و بدین سان محصول منطبق با استانداردهای جهانی به بازار عرضه می گردد.

icons8-fiat-500-100

واحد کنترل کیفیت

با وجود کادرهای مجرب و با به کارگیری مدرن ترین تجهیزات بازرسی و آزمون، واحد کنترل کیفیت مه سازان بر طبق الزامات استاندارد این شرکت کلیه اقلام ورودی و کلّ فرایند تولید اعم از قطعات نیم ساخته تا محصولات نهائی (چراغ) را بازرسی و کنترل می کند و نیز، با نرم افزار پیشرفته minitab و تجهیزات مدرن برای ثبت لحظه ای (آنلاینِ) نتایج بازرسی، فرایند تولید را به روش کنترل فرایند آماری (SPC) تحت نظارت دارد. این واحد در عین حال، با آزمایشگاهی مجهّز، مواد شیمیائی مورد مصرف در فرایند تولید و همچنین، اقلام ورودی با پوشش مواد شیمیایی را تحت کنترل دقیق خود دارد.

icons8-research-64

واحد تحقیق و توسعه

واحد تحقیق و توسعه با داشتن پروانه تحقیق و توسعه از وزارت صنعت، معدن و تجارت و عضویت در انجمن تحقیق و توسعه، استمرار ارتباط علمی مه سازان را با فناوری روز صنعت روشنایی و الزامات استانداردهای بین المللی بر عهده گرفته است. در این راستا، این واحد با بکارگیری تجهیزات آزمایشگاهی مدرن، کلیه آزمون های مورد نیاز را بر اساس استاندارد انجام می دهد. این آزمون ها شامل آزمون های الکتریکی، نوری، دمایی، رطوبتی، دوام و… است. بدین سان، تولید علمی، تضمین کیفیت کارا، دوام طولانی و عملکرد صحیح چراغ ها حاصل می شود.

icons8-quality-64

واحد تضمین کیفیت

در سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001، نظارت بر جریان استقرار خودِ این سیستم و حصول اطمینان از اثربخشی و کارآیی آن با سیستم ها و روش ها، برعهده واحد تضمین کیفیت است. همچنانکه، نظارت بر بهینه سازی و طراحی مجدد فرایندها و انجام کارهای لازم به منظور بهبود مستمر آنها توسط واحدهای سازمان نیز بر عهده این واحد می باشد. در این میان، فرایند سیستماتیک ممیزی، ابزار لازمی است که به وسیله آن، واحد تضمین کیفیت می کوشد تا در عمل، استاندارد خودِ سیستم و میزان برآورده شدن الزامات مشتری و سازمان را ارزیابی نماید که نتیجه آن، ارزیابی از خود واحد تضمین کیفیت نیز می باشد.

icons8-sell-64

واحد فروش

واحد فروش در پشتیبانی از کالارسانی، برآورده کردن نیازها، هدایت فنی و در نتیجه جلب رضایت مشتریان محترم، مجدانه می کوشد. کلیه نمایندگان مه سازان نیز در سراسر کشور، در منطقه خود، با مجهز بودن به اطلاعات فنی چراغ ها، آماده سرویس دهی به مشتریان محترم هستند.

icons8-marketing-64

واحد مارکتینگ

واحد مارکتینگ با این هدف آغاز به فعالیت نمود که کلیه اموری را که به شناسایی، نگهداری و رضایت مشتریان منتج می گردد، مدیریت نماید؛ و در راستای این حرکت بازار محور تحقیقات میدانی انجام گرفته و در ارتباط مستمر با زنجیره تأمین ، بازخوردهای موجود را دریافت نموده و تجزیه و تحلیل می کند. برنامه ریزی و اجرای برنامه بازاریابی و برنامه های تشویقی و ترویجی برای گروه های مختلف، شناسایی بازارهای هدف، شرکت در نمایشگاه های تخصصی، همایش ها و برنامه ریزی و اجرای کمپین های تبلیغاتی، از اهم فعالیت های آن می باشد.